nedir bu Change Org ?

334
Yüzüklerin Efendisi romanında yer alan en önemli karakterlerin hangi mitolojilerden alındığını karşılaştırmalı ve detaylı olarak anlatan inceleme-araştırma çalışması "Orta Dünyanın Analizi" çıktı.Yazarından imzalı satın almak için Tıklayın

Bir süredir internete giren, bir change.org kampanyasıyla burun buruna geliyor. Hayvan hakları, insan hakları doğa, çevre sorunları, çokça etnik bölücü kampanya vs. isim çarpıcı ve çekici.. CHANGE! DEĞİŞ! DEĞİŞTİR! Malum Obama’nın seçim sloganıydı.. Gene Sharp’ın da..

Academy of Change; Değişim Akademisi, Katar’da hedef ülkelerden gelen ‘aktivistlere’ ABD çıkarlarına uygun darbe yapma eğitimi veriyor.. Gene Sharp metodlarıyla ‘diktatör’ indiriyor..

Kendileri için nüfusu yarı yarıya azaltılmış YENİ BİR DÜNYA isteyenlerin sloganı: DEĞİŞTİR! Küresel çete, ‘yeni bir düzene geç!’ diyor, bilgisayarıyla akraba olmuş kitlelere…

Rothschield’lerin Facebook ve tevatür’ünden yeterince gazınız alınmadıysa, 32 yaşındaki Ben Rattray’in Change.org’undan ‘kampanya’ açabilir oturduğunuz yerde kendinizi rahatlatabilirsiniz. Bu arada hukuk fakültesinden terk Rattray, sizin bilgi ve eğilimlerinizi gerekli odaklara satarak yılda 15 miyon doları cebe indirir..

Ben Rattray 2007’de change.org’u kurarken, bu kadar hızlı büyüyeceğini düşünmüş müydü bilinmez ama şu anda 196 ülkede 65 milyon kişi tarafından izleniyor ve kullanılıyor. Her ay 2 milyondan fazla kişi siteye katılıyor..

Her ay 15 bin yeni imza kampanyası açılıyor. Change.org kar amacı gütmüyormuş gibi görünüyor ama politik ve mali lobi gruplarına istediklerini vererek malı götürüyor.. Malum bu ŞOV DÜNYASI.. Kitlelere istediğini ver,
‘Birşeyler yapıyormuş sansınlar’ ve sınırlarını çizdiğin bahçede oynasınlar!

Change.org, wikileaks ve benzer internet harikaları bir anlamda bir ŞANTAJ kurumu olarak çalışmaktalar.
Kime hizmet veriyorlarsa, rakip tarafın politikacıları, şirketleri, lobileri ve ‘yola gelmeyenleri’ kampanyalar vasıtasıyla zor duruma düşürülmekte, yanısıra, 196 ülke ve milyonlarca kişinin bilgileri ve eğilimleri pazara sunulmakta.

Bir imza kampanyasına tıkladığınızda, benzer kampanyalara yönlendirilebilir ve ücret ödeyen toplulukların doğrudan temasına açık hale getirilirsiniz. Bilgileriniz, ilgileriniz, adresleriniz change.org vasıtasıyla satılır.. Üstelik oturduğu yerden sosyal aktivite yaptığını düşünen kitlelere tatmin olma duygusu sunulur. Nasıl iyi iş değil mi?

Change.org’a ücret ödeyenler arasında Uluslararası Af Örgütü, Sierra Club, Credo Wireless gibi 300 çokuluslu müşteri bulunmaktadır. *

Sözün özü, oturduğumuz yerde kalmamız için önümüze sürülen her numaraya dalmayalım.. Batı ‘Yumuşak Güç’ diye adlandırdığı bilgi teknolojileri ile dünyanın her köşesini şekillendirme derdinde.. Bu konuda çok uluslu sermaye denetimindeki yüzlerce üniversite binlerce araştırmayı pazara sürmekte.

Kaynak : Banu Avar – http://banuavar.com.tr/banu-avar-nedir-bu-change-org/

PAYLAŞ
Önceki İçerikEski Türklerde Kadına Bakış – Feminizm
Sonraki İçerikTürkler Nasıl Müslüman oldu
36 yaşındayım. Yıldız Teknik Harita Mühendisliği mezunuyum. Taşınmaz değerlemesi yapıyorum. Bilim,uzay, tarih,arkeoloji konularına ilgi duyuyorum. Ön Türk Tarihini araştırmaktan keyif alıyorum. Yüzüklerin Efendisi ve Türkler üzerine (Orta Dünya'nın Analizi) kitap çalışmam tamamlandı. Yakın zamanda yayımlanacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER