Metafizik

Aura Görmek

 

Auranın gerçekliği bilimsel olarak, 1940’lı yıllarda, eski Sovyetler Birliği araştırmacılarından Semyon Kirlian ve eşi tarafından yüksek frekanslı fotoğrafçılık tekniği kanalıyla kanıtlanmıştır. Kirlian fotoğrafı; insan, hayvan, bitki gibi tüm canlıların bedenlerinden yayılan enerjinin fotoğrafla tespit edilmesini ve renklendirilmesini sağlayan özel bir tekniktir.

 

Birçok kaynakta, bu sistemin adının “Kirlian fotoğraf tekniği” olarak tıp literatüründe yer aldığı, bazı bilim adamlarının da bu teknikle yaptıkları çalışmalar sonucunda, “bütün canlıların, sadece atom ve moleküllerden yapılmış bir fizik bedenleri değil, aynı zamanda bir de bunun kopyası olan enerji bedenlerinin olduğu ve bu ikinci bedene de biyoplazmik beden adını verdikleri” belirtilmektedir. Aura, genelde duru görü yeteneği gelişmiş olan kişilerce görülebilmektedir. Bununla birlikte herkes aura görmeyi teknik olarak öğrenebilme kapasitesine sahiptir.

Aura görmenin çeşitli yolları vardır;

 Bunlardan biri fiziksel olarak görmektir. Bu durumda, göz ile odaklama yapılarak bedenin belli bir noktasına bakılır. Odaklamayı yaparken nesneye değil, gözü oynatmadan ötesine bakmak gerekir. Göz yaşarabilir. Pratik yaptıkça alışılır. Sonuç olarak, auranın önce beyaz, daha dikkatli bakıldığında da açık mavi bir sis tabakası gibi bedeni çevrelediği görülür.

 Aslında aura algılamayı, mutlaka bir ışık ya da renk huzmesi görmek olarak kısıtlamamak gerekir. Aurayı sezgisel olarak görebilir, avuç içleriyle de hissedebilirsiniz. Reiki uygulamalarında, kişinin aurasının düzeltilmesinin sebebi de budur. Enerji alanını hissetmek ve buna göre Reiki uygulamasının seyrini belirleyebilmek. Aslında burada şunu sormak gerekir. Gerçekten aura görmenin, renklerini tespit etmenin o kişiye faydası ne? İşte buradaki en hassas nokta budur. Sadece enerji çalışmaları sırasında böyle bir özelliğin desteği ile kişinin şifa süreci hızlandırılabilir. Bunun dışında izni olmadan, kişinin özel enerji alanına girmek ya da aurasını okumak bana göre etik değildir.

 

Orta Dünyanın Analizi'ni satın almak için tıklayın

admin

1981/Mersin doğumlu, Harita Mühendisi, Araştırmacı-Yazar, Konut değerleme Uzmanı, Ekstrembilgi Yöneticisi, Kitap: Orta Dünyanın Analizi HKMO, İçel Sanat Kulübü, TDUB üyesi

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker