Aura Nedir?

0
516

 

Her canlının fiziksel bedenini saran ve onunla kaynaşan, kendi özelliklerini barındıran ve yayan ışık-enerji bedenine “aura” denir. Aura’ya, canlı bedenini çevreleyen, yaşam enerjisini yansıtan ve elle tutulmayan, gözle görülmeyen ama var olduğu bilinen bir enerji kalkanı-alanı da denilebilir.

 • Aura, kişinin zihinsel ve bedensel sağlığını yansıtır.
 • Cansız nesnelerin de aurası vardır. Pek çok kişisel eşya, sahibinin enerjisi ile yüklenir ve bu enerjiyi yayar. Değerli taşlar ve kristallerin de auraları vardır ve Reiki uygulama çalışmalarında kullanılmaktadırlar.
 • Her bireyin aurası kendine özgü bir titreşime sahiptir. Benzerlikler olabilir, fakat her enerji alanı kendine özgüdür.
 • Aura, tüm duyguların, düşüncelerin, anıların, inanç ve davranış kalıplarının bulunduğu yerdir. Kişiliğimizi, yaşam biçimimizi yansıtır. Duygu ve düşünceler, insan enerji alanları (auralar) yoluyla insanlar arasında gidip gelirler. İşte, herhangi birinden hoşlanmamızın ya da hoşlanmamamızın nedeni de onun aurasında, yani enerji düzeyinde hissettiklerimizdir. Bu durum, her zaman diğer kişide yanlış- olumsuz bir şeyler olduğunu göstermez. Sadece iki kişinin enerji alanlarının aynı titreşimde olmadığını gösterir.
 •  Aura hareket halindedir. Anlık değişebilir bununla birlikte özelliğinden bir şey kaybetmez.
 •  Sese, havaya, yiyeceklere, uyuma, kaosa, çevre şartlarına ve enerji alanları güçlü insanlara karşı duyarlıdır.
 • Aura değişik renkleri barındırır. Kişinin o andaki fiziksel, duygusal ve ruhsal durumu auranın renk ve niteliğini etkiler. Genellikle ilk görünüm beyazımsı, açık mavidir. Bedene en yakın olarak görülen renkler, kişinin fiziksel durumu hakkında yansımalar yapar.
 •  Kişinin aurası, iletişimde bulunulan şeyin ya da mekânın üzerinde izini bırakır. Örneğin, bir eve ya da bir bebeğin odasına ilk girildiğinde hissedilen, o evin ya da bebek odasının aurasından yansıyan titreşimlerdir.
 •  İnsan ruhsal olarak geliştiğinde ve beden sağlıklı olduğunda auranın frekansı yükselir, yükseldikçe de kişinin farkındalığı artar.
 • Tüm çakraların enerjisi dengedeyse, auranın yüzeyi düzgün ve ışıl ışıldır

Enerji sistemimiz her gün dış etkenlerle karşılaşır ve yüklenir. Eğer, dış etkenlerin bizi nasıl etkileyebileceğinin farkında olmazsak, istemeden kendi enerji sistemimizin zayıflamasına neden oluruz. Bir kişinin aurası ne kadar güçlü ise, enerjisi ne kadar dengedeyse dış etkenlerden o kadar az etkilenir. Aurik alanı zayıf olanlar ise dış etkenlerden çabuk etkilenirler. Dengesiz beslenme, temiz hava, egzersiz ve dinlenme eksikliği, stres, alkol, sigara, uyuşturucu gibi zararlı maddeler aurayı zayıflatan etkenlerin başında gelir. Korku, endişe, öfke gibi duygular da aurayı daraltır ve güç kaybının oluşmasına neden olur. Ağrı, hastalık, bedendeki kesik bir yer de aurada enerji kaybına neden olur. Zayıf aura da istenmeyen enerjileri çok rahat kendine çeker. Bu çeşit bir aura ile daha kolay ve çabuk yoruluruz. Ayrıca, diğer insanlarla ilişkilerde ya da karşılaşmalarda, auranın elektromanyetik özelliğinden dolayı bir enerji alışverişi oluşur. Eğer bu enerji alışverişinin farkında olmazsak, gün boyunca aurada biriktirdiğimiz kendimize ait olmayan enerji artıkları ile gün sonunda kendimizi tükenmiş hissederiz. Hiç birisiyle telefonda ya da yüz yüze konuştuktan sonra kendinizi bitkin, enerjisi tükenmiş hissettiğiniz olmadı mı? İşte enerjimizi korumanın, onu dengede tutmanın sırrı auramızdadır. Güçlü bir aura ile düşük frekanslı enerjileri geri yansıtarak, istenmeyen enerjilerin baskısından kendimizi korumuş oluruz.

Aurayı güçlendirmenin ve dengelemenin en bilinen yollarından bazıları;

 • Doğada, temiz havada, güneş ışığında olmak, çiçeklerden ve kokularından faydalanmak, bir ağacı kucaklamak.
 • Dengeli beslenmek, yoga ve meditasyon yapmak.
 • Güzel kokular (tütsü), bitkisel yağlar veya esanslar aurik alanı temizler ve dengeler.
 • Müzik dinlemek de aurayı güçlendirir.
 • Değişik kristaller ya da taşların örneğin kuvars taşının yaydığı enerji de aura tarafından rahatça emilerek güçlenmesinde etkili olur.

AURA’NIN KATMANLARI-BEDENLERİ

Aura bedenlerinin sayıları konusunda birçok kaynakta farklı bilgiler vardır. Kimi kaynakta yedi, kimi kaynakta ise dokuz enerji bedeninden bahsedilmektedir. Burada ise, yaygın olarak bilinen dört enerji bedeni anlatılmıştır. Bu bedenlerin hepsinin kendine özgü titreşim frekansı vardır ve hiçbiri birbirinden ayrı değildir. Kendi frekans alanlarında titreşirken birbiri içinde yayılırlar. Frekansı en düşük olan beden, eterik beden, en yüksek frekansa sahip olan beden ise ruhsal bedendir.

Devamı bir sonraki yazımızda..

Yüzüklerin Efendisi romanında yer alan en önemli karakterlerin hangi mitolojilerden alındığını karşılaştırmalı ve detaylı olarak anlatan inceleme-araştırma çalışması yayımlandı. Bugüne kadar sayısız araştırma yapıldı. Kitaplar, makaleler yazıldı. Ancak tam anlamıyla deşifre edilemedi. Bu konuda rehber bir kitap olacak. Kısacası, Tolkien’in romanı yazarken yaptığı kokteyli nasıl hazırladığını göreceksiniz. Bunun yanında Türk kültürünün diğer kültürlerle olan derin bağlarını da. Röportaj için buraya tıklayın. Kitabı imzalı satın almak için buraya tıklayın. Kitabı indirimli satın almak için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here