İkincil Çakralar

0
647

Çakra sistemi ile ilgili olarak birçok çalışma; çakraların yerleri, işlevleri, sayıları ve hatta isimleri ile ilgili farklı bilgiler vardır. Burada ise, yedi ana çakra ile 21 adet ara çakra konusunda bilgi verilmiştir (RS-3).
21 adet ara çakranın yerleri şu şekilde sıralanır :
Her kulağın önünde 1’er adet,
İki gözün arkasında 1’er adet,
Timüs bezinin yanında 1 adet,
Köprücük kemiklerin üzerinde 1’er adet
Her iki göğsün ucunda 1’er adet,
Karaciğerin yanında 1 adet,
Midenin yanında 1 adet,
Dalağa bağlı 2 adet
Yumurtalık / erbezi ile ilgili 2 adet
Her iki avuç içinde 1’er adet
Dizlerin arkasında 1’er adet
Ayak tabanlarında 1’er adet

cakra-noktalari

Vücudumuzdaki organları, damarları, kasları, endokrin sistemi de dahil olmak üzere tüm diğer sistemleri etkileyen çakraların yedi tanesi çok önemlidir.
Şimdi eterik bedende yer alan bu yedi ana çakrayı inceleyelim  (RS 4a-4b)

 

Dünya Çakraları; İlk dört çakra; kök, sakral, mide ve kalp. Bu çakralar basit dünya hareketlerinden etkilenirler.
Ruhsal Çakralar; Alın ve tepe çakrası. Frekansları yüksek olup, evrenle bağımızı kurduğumuz çakralardır. Ruhsal aydınlanma ve bilinç düzeyi ile ilişkilidirler.
Boğaz Çakrası ise aradaki köprüdür. Denge ve iletişimi sağlar. Alttaki düşük frekansları alıp yükselterek yukarı yayar ve yukarıdaki yüksek frekansları alıp aşağıya dengeleyerek yayar.

 

 

 

 

Yüzüklerin Efendisi romanında yer alan en önemli karakterlerin hangi mitolojilerden alındığını karşılaştırmalı ve detaylı olarak anlatan inceleme-araştırma çalışması yayımlandı. Bugüne kadar sayısız araştırma yapıldı. Kitaplar, makaleler yazıldı. Ancak tam anlamıyla deşifre edilemedi. Bu konuda rehber bir kitap olacak. Kısacası, Tolkien’in romanı yazarken yaptığı kokteyli nasıl hazırladığını göreceksiniz. Bunun yanında Türk kültürünün diğer kültürlerle olan derin bağlarını da. Röportaj için buraya tıklayın. Kitabı imzalı satın almak için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here