İnsanların Rüyalarına Giren Kişi- Bu Adamı Tanıyor musunuz


Bu adamı tanıyor musunuz?

Bu adam 10binlerce kişinin birbirinden habersiz bir şekilde rüyasında gördüğü bir yüz. Ya siz bu adamı hiç rüyanızda gördünüz mü? 2006 yılında New York’ta tanınmış bir psikiyatr kabul ettiği hastanın garip bir rüyasını dinledi. Bu rüyada hasta bir adamın hayatı ile ilgili tavsiyeler verdiğini görmüştü. Üstelik bu yüzü rüyasında ilkkez görmüyordu. Aynı adam daha önce de rüyalarında sıklıkla karşısına çıkıyordu. Kadın hasta bu adamı hayatı boyunca hiç görmediğine ve tanımadığına yemin ediyordu. Haliyle neden sürekli rüyasında gördüğünü de bilmiyordu.

Psikiyatristin isteği  üzerine hastanın rüyasında gördüğü adamın bir adet robot resmi çizildi. Ancak resmin kime ait olduğu bulunamadı. Birkaç gün sonra başka bir hasta psikiyatristin masasında duran bu resmi gördü ve psikiyatriste bu adamı sürekli rüyasında gördüğünü fakat tanımadığını söyledi. Doktor bu olay üzerine başka doktor arkadaşlarına da bu resmi gönderdi ve hastalarına bu adamı görüp  görmediğini sormalarını istedi. Gelen cevaplar ise ilginçti. 4 hasta daha resimdeki adamı rüyalarında gördüğüne dair yemin ediyordu. Resmi gören hastalarda korku ve şaşkınlık hali oluşuyordu.

Bu iddiaların ortaya atıldığı tarih olan 2006’dan günümüze kadar birbirini daha önce hiç görmemiş 10binlerce farklı kişi bu adamı rüyasında gördüğünü iddia etti. Üstelik bu insanlar aynı ülkeden bile değildi. Los Angeles, Berlin, Sao Paolo, Tahran, Roma, Barselona,Stokholm, Tahran,Paris, Moskova gibi birçok ülke merkezinden insanlar bu adamı arıyordu. Üstelik bu adamı hayatı boyunca bir kere bile gören bir insana rastlanmamıştı.

ruyayi-gorenler

Ortalıkta bu adamla ilgili bir efsane dolanmaya başladı. Bu ilgi sokaklara kadar taştı. Hatta bu adamı gördüğünü iddia edenler tarafından http://thisman.org isminde bir web site bile açıldı.
Bu sitede tüm dünya üzerinden bu adamı gördüğü iddia insanlar birbirine ulaşıyor ve çözüm arıyorlardı. Birbirini tanımayan insanların rüyasına giren bu adamla ilgili ortaya bazı teoriler atıldı.

Bunu da okuyabilirsiniz  Hipnoz Nedir?

Arketip Teorisi
Jung’un psikoanalitik teorisine göre duygusal gelişim, dramatik değişikliklerle özellikle hassas bireylerde ve stresli koşullarda ortaya çıkabilen kolektif bilinçdışına ait bir arketiptir. Toplumda benzer dram ve travmaları yaşayan insanları birbirine benzer kişileri görmesi mümkündür.

Hıristiyanlara göre
Bu resim kişinin büyük yaratıcı yerine göre kafasında konumlandırdığı imajıydı. Bu görüşe göre Tanrı kendisini insanlar bu şekilde gösteriyordu.

Rüya Sörfü Teorisi

Teoriye göre bu adam insanların rüyalarına girmeyi başaran gerçek hayattan biri. Psişik yetenekleri vasıtasıyla insanların rüyasına girmeyi başaran biri.

Kimilerine göre büyük bir şirketin projesi. İnsanları akıl hastasına dönüştürüp kullanmayı düşünüyor.

Kaynak : http://thisman.org


1981/Mersin doğumlu, Harita Mühendisi, Araştırmacı-Yazar, Gayrimenkul Değerleme Uzmanı, Kitap: Orta Dünyanın Analizi HKMO, İçel Sanat Kulübü,