Piramitlerin Enerjisi

0
130

1900’lü yıllarda birçok kişinin, Büyük Piramit’in kimler tarafından ve ne zaman inşa edildiği konularını irdelediği sırada, Andre Bovis isimli bir Fransız araştırmacı çok ilginç bir şey keşfetti. Piramit’in içindeki odalardan birinde bulunan ölü hayvan ve artıklarının normalden çok farklı bir görüntüye sahip olduklarını farketti… Piramit’in içindeki bir şey sanki bu hayvanların çürümesini geciktirmiş gibi görünüyordu.
Fransa’ya döner dönmez Büyük Piramit’in boyutları ile orantılı küçük bir kopyasını inşa ettirdi ve ne olacağını görmek için  içine bir et parçası koydu. Aradan günler geçmesine rağmen piramidin dışında tuttuğu et çürüyüp kokuşmasına karşın piramidin içindeki etin suyunun çekildiğini ve sanki mumyalanmışcasına çürüme eğilimi göstermediğini ve hiç bir kokuşmanın ette olmadığını gördü.

Böylelikle Piramidal yapının içinde bir enerjinin ortaya çıktığını ilk keşfeden kişi olarak Andre Bovis tarihe geçmiş oldu. 1930lu yıllarda bu keşfini açıkladığında kendisinin metafizik araştırmalara ilgisinden dolayı zamanın bilimsel çevreleri bunu pek ciddiye almamışlardı. 1940’lı yılllarda Çekoslovakya’da Kari Drbal isimli bir başka araştırmacı piramidin traş bıçağını bileylediğini keşfetti. Ancak bunu bilimsel çevrelere onaylatması tam on yılını aldı.
Ne var ki, piramitlerin bu özelliği ile Batı dünyası pek fazla ilgilenmedi. Batı dünyasının ve özellikle de ABD’nin bu konuya olan ilgisi, SSCB’de yapılan Parapsikolojik araştırmalarla ilgili geniş bilgilere yer veren Shelia Ostrander ve Lynn Schroeder’in yayınladığı “Sovyet Rusya’da Fantastik Parapsişik Araştırmalar” isimli kitaptan sonra başlamıştır. Batı dünyası Doğu Bloğu’nun Parapsikoloji ile bu denli yakından ve yoğun olarak ilgilendiğini ilk kez öğrenmiş oluyordu. Shelia Ostrander ve Lynn Schroeder’in yayınladığı kitapta  Çekoslovakya’da Piramitler’in enerji odaklama özellikleriyle  ilgili yapılan çok sayıda pratik çalışma da tüm ayrıntılarıyla  dile getirilmişti. Bu yazarlar ABD’de piramitlerle ilgili yoğun bir merak uyandırdılar. O günden bu güne kadar ABD’de pek çok araştırmalar  yapıldı. Ancak bunların çok az kısrm yayınlandı. Bu  konuyla ilgili yapılan yayınların tamamına yakını Avrupa ülkelerine  aittir.Piramitlerin odakladığı enerjilerle ilgili günümüze kadar yapılan araştırmalarda elde edilen sonuçları maddeler halinde sıralayacak olursak şunları söyleyebiliriz:

Bıçak ve Jiletleri biler.
Etin çürümesini engeller.

Musluk suyuna kaynak suyu tadı verir.
Tütün,çay ve kahveyi tatlılaştırır.
Bitkilerin büyümesini ve tohumların filizlenmesini hızlandırır.
Besinleri korur, bakterilerin üremesini engeller.
Su yosunlarının büyümesini geciktirir.
Pilleri şarj eder
TV ve radyo yayınlarının daha iyi alınmasını sağlar.
Şuuru dinçleştirir ve meditasyon çalışmalarında gevşeme  haline geçişi kolaylaştırır.
İyileşme sürecini kısaltır. Acıyı hafifletir.
Cinsel gücü arlırır. (İsteği değil.)
Yorgunluk ve bitkinlik hissini çok kısa bir sürede ortadan kaldırır, canlılık verir.
Uyku üzerinde de çok pozitif etkileri vardır. Daha az bir süre uyuyarak daha fazla enerji elde etmemizi sağlar.
Parapsişik yeteneklerin gelişmesine ve su üstüne; çıkmasına yardımcı olur.

Söz konusu etkilerin en yoğun hissedildiği bölge, piramidin üst tepe noktasından tabanına doğru uzatılan doğrunun 1/3’lük birimindedir. Bu da yaklaşık olarak Kral Odası’nın  bulunduğu yere denk gelmektedir.
Evinde piramitlerin bu etkileriyle ilgili deney yapmak isteyen okurlarımıza son bir hatırlatmada bulunmak istiyorum.
Kendiniz tahtadan, taştan hatta kartondan bile piramit yapabilirsiniz. Oransal boyutlarının Büyük Piramit’le tıpa tıp aynı olmasına gerek yoktur. Dikkat etmeniz gereken tek şey: Piramidinizin dış yüzeylerinden birinin mutlaka Manyetik Kuzey yönüne çevrilmiş olmasıdır. Manyetik Kuzey’le Coğrafik Kuzey’in kısmen farklılık gösterdiğini unutmayınız. Manyetik Kuzeyi bir pusula yardımıyla belirleyebilirsiniz.

Kaynak: Antik Mısır Sırları – Ergun Candan

Yüzüklerin Efendisi romanında yer alan en önemli karakterlerin hangi mitolojilerden alındığını karşılaştırmalı ve detaylı olarak anlatan inceleme-araştırma çalışması yayımlandı. Bugüne kadar sayısız araştırma yapıldı. Kitaplar, makaleler yazıldı. Ancak tam anlamıyla deşifre edilemedi. Bu konuda rehber bir kitap olacak. Kısacası, Tolkien’in romanı yazarken yaptığı kokteyli nasıl hazırladığını göreceksiniz. Bunun yanında Türk kültürünün diğer kültürlerle olan derin bağlarını da. Röportaj için buraya tıklayın. Kitabı imzalı satın almak için buraya tıklayın. Kitabı indirimli satın almak için buraya tıklayın.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here