Reenkarnasyon Hikayeleri


ABD’nin Ohio eyaletinde yaşayan 5 yaşındaki Luke Ruehlman adındaki bir çocuğun iddiaları, bitmek bilmeyen reenkarnasyon (ruhun başka bir bedende hayata dönmesi) tartışmalarını alevlendirdi.

Luke 2 yaşından beri pek çok şeyden korkuyordu. Özellikle, ateşten ve yüksekten çok korkan çocuğun ailesi, önceleri bu duruma geçici bir sorun gözüyle baktı. Ancak çocuk büyüyüp de konuşmaya başlayınca, durumun o kadar basit olmadığı ortaya çıktı. Luke, aslında Pam adında bir kadın olduğunu iddia ediyor, “Ben bir kadınken, siyah saçlarım vardı ve küpe takıyordum” diyordu.

Luke’un annesi Erika Ruehlman çocuğa “Pam kim” diye soru sorduğunda ise aldığı cevap, “Eskinden olan ben… Ama ben öldüm, cennete gittim ve Tanrı’yı gördüm. Tanrı beni geriye yolladı. Uyandığımda bir bebektim ve benim adımı Luke koydunuz” oluyordu.

FOTOĞRAFINI DA HEMEN TANIDI

Luke, önceki hayatında kendisi olduğunu iddia eden Pam’ın Şikago’da yanan bir binadan atladığını ve hayatını kaybettiğini söylüyordu. Luke’un annesi de bu bilgiden hareketle araştırma yapmaya başladı. Ve gerçekten de Pamela Robinson isimli bir kadının Şikago’daki Paxton Hotel’deki 1993 yılının mart ayında çıkan ve 19 kişinin öldüğü, yangında can havliyle binadan atlayıp öldüğünü öğrendi.

5 yaşına basan Luke’un annesi konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için “Çocuğumun içindeki hayalet” isimli bir televizyon programına da katıldı. Programda çocuğa içinde Pamela Robinson’un da fotoğrafının olduğu bir sürü fotoğraf gösterildi ve Luke Anderson’ı hemen teşhis etti. Luke’un Pam Anderson’a benzediği başka yönleri de olduğu belirtiliyor. Tıpkı Pam gibi Stevie Wonder şarkıları dinlemeyi seviyor ve org çalıyor. Çocuğun, ölen kadınla ilgili anlattıkları ise zaman içinde azalmış. Artık konuyu hemen hemen hiç gündeme getirmiyor.

‘Savaş pilotu James’ fenomenin simgesi oldu

ABD’nİn Louisiana eyaletinde dünyaya gelen James Leininger 2 yaşına kadar mutlu bir çocukluk sürdü. Ancak 3 yaşına basmasına birkaç hafta kala kabuslar görmeye ve “Uçak alev aldı! Düşüyorum” diye çığlıklar atarak uyanmaya başladı. Rüyasında James Huston isimli bir pilot olduğunu gören James, uyurken “Jack Larsen, Natoma, Corsair, küçük adam” gibi isimler sayıklıyor ve çırpınıyordu. Küçük çocuk, bir gün oyuncakçıda gördüğü uçak için “Bu bir Corsair” dediğinde annesi Andrea büyük bir şok geçirdi. James’in kabuslarında uçağının Japonlar tarafından vurulup düştüğünü anlatması üzerine annesi oğlunun 2’nci Dünya Savaşı’nda ölen bir pilotun reenkarnasyonu olduğuna inanmaya başladı. Babası Bruce ikna olmadı ve ona uçağının nereden kalktığını sordu. James, tereddüt bile etmeden “Natoma” diye cevap verdi. Natoma, 2’inci Dünya Savaşı’nda kullanılan bir uçak gemilerinden birinin ismiydi. Küçük çocuk sonra bir kitapta Iwa Jima adasının resmini gördü ve babasına “İşte uçağım burada düştü” dedi. Jack Larsen ise en yakın arkadaşı olan bir başka pilottu. Bruce, oğlunun hikayeyi uydurduğunu kanıtlamak için Larsen’i bulmaya karar verdi. Natoma gazilerinin toplantılarına katıldı ve Larsen’i buldu. Ancak görüştüğünde acı gerçeği öğrendi. 1945’teki Iwo Jima Savaşı’nda yalnızca bir pilot ölmüştü ve o da terhis olmadan önce son kez göreve giden 21 yaşındaki James Huston’du. Huston’un uçağı Japonlar tarafından vurulmuş ve aynı oğlunun anlattığı gibi okyanusa çakılmıştı. Bruce son olarak James’in yaşayan son akrabası 84 yaşındaki kardeşi Anne’i buldu ve oğluyla bir araya getirdi. Anne 2 yaşındaki çocuğun anlattıklarını dinledikten sonra büyük bir şok geçirdi ancak onun kardeşinin reenkarnasyonu olduğuna inandığını söyledi. Leininger ailesi tarafınan kaleme alınan ve James’in hikayesini anlatan “Soul Survivor” isimli kitap ABD’de satış rekorları kırıyor.

Bunu da okuyabilirsiniz  3.Çakra - MİDE ÇAKRASI ( Güneş Sinirağı Merkezi/Manipura)

Yeniden doğanların buluşma yeri Hatay!

Reenkarnasyon konusunda araştırma yapan pek çok bilim adamı soluğu Hatay’da alıyor. Çünkü ‘tekrar dogdugunu’ iddia eden birçok kisi bu ilde yasiyor. Baska bedenlerde yeniden hayat bulanlar, ‘geçmis günleri’ anlatiyor…

Psikiyatri, önceki yasamlarının oldugunu söyleyen insanlara ‘dissosiyatif bozukluk’ (çoğul kişilik) hastaligi tanısı koyuyor. İstanbul Üniversitesi Tip Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dali ögretim üyesi Doç. Dr. Ilhan Yargıç da toplumda bu hastalığın görülme sıklığının sanıldığından çok daha fazla olduğuna dikkat çekiyor.
Bu konuda yapılan araştırmaya göre; Türkiye’deki nüfusun binde dördünde çogul kişilik bozukluğu var. Örnegin; İstanbul’un nüfusunu 12 milyon olarak kabul edersek sadece Istanbul’da 48 binden fazla kisi bu durumda.
Bu arada basta Avrupa olmak üzere dünyanin birçok ülkesinde geçmis yasam deneyimleri, ölüm ve hastaliklarinin bir sonraki yasama etkileri üzerine arastirmalar sürüyor.

‘Beyin kaydediyor’
Çok yeni bir veri olarak; Ingiliz nörolog Prof. Dr. Wilder Penfield, beynin yasam süresi içinde en küçük resimleri dahi kaydedip ani olarak saklandigini söylüyor. Bu da reenkarnasyon ögretisini güçlendiriyor: “Ölüm aninda beyin ile ruh arasindaki enerji bilgilerle beraber ruhsal frekansa geçer. Ruh bu birikimiyle öte âleme gider.”
Ayrica baska ülke, zaman ve kisiliklerde yasadiklarini söyleyen, hatiralarini anlatan, mezarinda eski esyalarini buldugunu iddia eden insanlarin sayisi gün geçtikçe artiyor.

Bu ilin sırrı ne?
Hatay ili, öldükten sonra dirilenleri inceleyen yabanci araştırmacılar için önemli bir kaynak. Avustralyalı Dr. Yurgen Kail reenkarnasyon araştırmaları için Hatay’a gelip yeniden doğanların öykülerini topluyor. Son 10 yildir kendini reenkarnasyona adayan yeniden doğuş arastirmacısı Cevdet Rende’nin yakinda çikacak olan “Tekrar Doganlar” adli kitabından Hatay bölümündeki öykülerin bazıları şunlar:
 Ali Kara: Suriye’de ölüp Türkiye’de dogdugunu söylüyor. Hatay Raskiye köyü, 1972 dogumlu. Bir önceki hayatinda adi Cabir Rismen. Bilal ve Rahibe’nin oglu olarak Cennata köyünde dünyaya gelmis. 1947-1960 yillari arasinda yasamis. Kullandigi traktör devrilince ölmüş.
 Mehmet Aslan: 1987 dogumlu. Bir önceki hayatindaki annesi yeni dogan çocugu Mehmet’i rüyasinda görüyor. Arayip buluyor ve çocugu ailesinden istiyor. Mehmet, bir önceki hayatinda Ata Eryilmaz imis. Ata’nin anne babasi Habib ve Raya Eryilmaz’in iki çocugu var. Ata ve Nebil. Nebil 15 günlük iken ölüyor. Ata ise üniversiteyi kazandigi yil Asi Nehri’nde boguluyor.

Bunu da okuyabilirsiniz  Durugörü Nedir ?

 Ipek Kart: Hatay Döver köyünde, Besime adinda bir hamile kadin; öldürülüyor. Kocasi cezaevine konuluyor. Besime ise Inci-Sabri Kart çiftinin kizlari olarak Hatay’da dünyaya geliyor. Ilkokula giden Ipek’in güncesinden okuyoruz:
“Bundan önce de hayatim vardi. Döver köyünde, yeni evli, 8 aylik hamile bir kadindim. Adim da Besime Yayar idi. Esimle dügünümde takilan takilar yüzünden hep kavga ederdik. Altinlarimi bozdurup kamyon almak istiyordu. Beni sürekli dövüyordu. Bir gün yine altinlari istedi karsi çiktim dövdü. Evin damindaydik kocam beni itti, dengemi kaybettim asagiya düsüp öldüm. Ama geri döndüm, simdi adim Ipek Kart ve 12 yasimdayım.”

‘Beni bu topraklara diğer hayat getirdi’
Çocukluğundan beri reenkarnasyona inanan piyanist-besteci Anjelika Akbar anlatiyor: “Inaniyorum çünkü, bu evrene kendimizi ve evrenimizi bilmek için geliyoruz. Bu uzun bir süreç ve bunu tek bir hayat içinde gerçeklestirmek mümkün değil. Milyonlarca yıl bir ruh geliyor gidiyor ve tecrübe ediyor. İnsan her geçmis hayatindan yari yariya tanidiklarini getiriyor. Örnegin annemiz muhakkak bir önceki hayatinizda sizin iliskide oldugunuz biri olabilir. Hiçbir sey tesadüf degil. Ben de ta hayatin baslangicindan beri varim. Önceki hayatlarimda kim oldugumu söylemeyecegim. Nasil ki simdiki özel hayatını anlatmazsınız bunun gibi bir sey bu. Küçüklügümden beri birçok şeyi yaşıyorum onun üzerine hem Rusya hem de Hindistan’da yillarca egitim gördüm. Hepimizin binlerce hayati var. Örnegin ben Türkiye ve Anadolu’yu çok seviyorum. Çünkü bu topraklarda ilk defa yasamiyorum. Hayat beni buraya bir daha getirdi. Burada kaç hayatimdan arkadaslar buldum…”


1981/Mersin doğumlu, Harita Mühendisi, Araştırmacı-Yazar, Gayrimenkul Değerleme Uzmanı, Kitap: Orta Dünyanın Analizi HKMO, İçel Sanat Kulübü,