Agartha Uygarlığı Nedir?

0

Agartha (bazen Agartta, Agharti veya Agarttha) ( cennetin ilk basamağı anlamına geliyor.) Dünya’nın  merkezinde olduğu söylenen efsanevi bir uygralık. Bu Dünya Oyuk teorisi ile ilgili ve Esoterisizmde popülerdir.. Agarta yeraltı sakinlerinin toplum için belirtilen en yaygın isimlerden biridir. Shamballa (ayrıca Shambalah veya Shangri-La olarak da bilinir) bazen  de başkenti olduğu söyleniyor.

Shamballa efsanevi cennet birçok farklı isimler altında bilinir:  Yasak Kent , Beyaz Sular Toprağı  Ruhların Kenti, Yaşayan Ateş Kenti , Yaşayan Tanrıların Toprakları ve Harikalar Diyarı olarak  anılmıştır.  Çin’de Hsi Tien, Hsi Wang Mu Batı Cenneti olarak  Aryanların Toprakları . Hindular Aryavartha olarak bilir. “Shambhala”   Sanskritçede  Asya’da “en iyi barış  veya ” huzur” yeri anlamına   gelir.

Buddist Hint teoloji varlığını doğruluyor.

Budist teorisi: Bu arada insan ırkının gelişimini denetlemek üzere yüzeye çikan süper adamlar ve süper kadınlar arasında bir yarış olduğuna inanılmaktadır. Aynı zamanda bu yeraltı dünyası sakinleri  Shambala gibi birçok şehir olduğuna inanılmaktadır. Antik felsefe Agarta’nın binlerce yıl önce kolonileştiğini  belirtiyor. Dünya yüzeyinde yaşayan   insanların ötesinde bilimsel bilgiye ve uzmanlığa sahiptir.

Hindistan Teorisi: Ramayana Hindistan’ın en ünlü metinlerden biri, büyük bir avatar, Rama’nın hikâyesini anlatıyor. Bu Azteklerin ve Tolteklerin bağlı tanrısı bir hava aracıyla  “Agarta elçisi” olarak  QUETZALCOATL geldi. O iç dünyaları ziyaret ettiğinde sekiz gün sonra bir uçan dairede kayboldu.

Quetzalcoatl

Agarta ve Şambala , “teozofik ve ezoterik kaynaklara göre” önceki “devre” nin sonlarına doğru Mu ve Atlantis’ ten göç eden bilim-rahipleri tarafından kurulmuş yeraltı organizasyonlarıdır.

Seyyah Ernest Muldaşev, Tibet mağaralarında yaşadığını öne sürdüğü bu uygarlık mensuplarının 200 yıl boyunca uyuduğunu ve uyudukları zaman vücut ısılarının sıfırın altında olduğunu yazıyor. “Bu bilge insanlar çok farkı uygarlığı ve kültürü taşıyorlar. Onların beyni tam çalışıyor. Bunun dışında üçüncü gözleri açık. Müthiş bir beyin gücüne sahipler.”

Agarta konusunu kitaplarında en ayrıntılı işleyen üç yazar Saint-Yves d’Alveydre (1842 -1909), Ferdinand Ossendowsky ve René Guénon’dur. Sonraki dönemlerde Agarta konusunu ele almış yazarlardan biri de, konuyu “Des mondes souterrains au roi du monde” adlı kitabında ele almış Serge Hutin’dir. Türk yazarlardan ise Turgut Gürsan ve Ömer Sami Ayçiçek bu konuyla ilgili çok çarpıcı bir kitabı (Agarta ve yeraltı uygarlıkları & Agarta I-II-III-IV – Dabbetül-arz) vardır.

Rivayetler 

Söylenenlere göre Agartha’nın kapılarını belirli bir bilgelik düzeyine ulaşabilenlerin bulacağıdır.

Agartha’nın kuzey ve güney kutbunda ana girişleri ve dünyanın belli bölgelerinde gizli kapıları olduğu söylenir. Haritada Agartha giriş kapıları olduğu söylenen yerler bulunmaktadır.

Hitlerin bu konuyu araştırdığı ve bir görüşe göre Naziler kökenlerini Agartha’da aramışlar.

Ufoların aslında Agartha’dan geldiği söyleniyor.

Yıldız Geçidi ( Star Gate ) yani boyutlar arası uzay geçişinin burada olduğu söyleniyor.

Çeşitli İtiraflar

NASA Çalışanı

1977 Yılı Aralık ayında NASA’dan Tom Gates’în Arkansas’daki kolej öğrencilerine verdiği bir kursta,öğrencilerden biri ona”kutup açıklıklarını”sorunca,Gates büyük bir şaşkınlık ile”Bunu da nereden çıkardın?”diye karşılık verdi,öğrenci,Bernard ve Gardner’ın kitaplarını okuduğunu söyledi.
NASA çalışanı sözlerine devam ederek şu açıklamayı yaptı;

“Biliyorsunuz,kutuplar üzerinden geçen uydularımız var.Bunlar bulutsuz ve berrak havalarda çok netlikle dünyanın içini görüntüleyebilmektedirler.NASA tarafından çekilen kutuplara ait fotoğraflar bütün dünyaya dağıtılıyor.Ancak kutuplardaki”Açıklığı”gösteren fotoğraflar sansürlenmektedir.

Kanada Hava Kuvvetlerinin Kuzey Kutbu’nun Sıcak Bölgelerindeki Gizli Görevi:

Kanadalı bir TV prodüktörü 1980’li yılların sonlarına doğru Bernard’ın”İç Dünya”ile ilgili
kitabını okumuş idi.Bir çalışma günü sonunda işvereni Terry Dowding ile bu konuları konuşur iken,Dowding,Kanada Hava Kuvvetleri’nin 40’lı yıllarda kendisinin de katıldığı gerçekleştirdiği bir görevden söz etti.Dowding’e göre,mürettebat Kuzey kutbu’nda,yeşillikler ve kuşlar ihtiva eden sıcak bir bölgeye rastlamıştı.Geri dönüşleri esnasında görevleri ile ilgili bir kelime bile etmemeleri emir edilmişti.

Kuzey Kutbu’nun Altındaki Denizaltı Araştırmaları:

Amerikan nükleer denizaltısı”Nautilus”1958 yılında”Operasyon Sunshine”adı ile Kuzey kutbu’nda bir keşif gezisine çıktı.Amiral A.Burke’ün komutası altında”Nautilus,”1-6 Ağustos tarihleri arasında kutbun buzullarının altına bir yolculuk yaptı.Deneme yolculuğu sırasında yanlış bir yere gidilmesine rağmen,denemenin başarı ile sonuçlandığı açıklanmış idi. Yolculuk sırasında mürettebata sıcak iklimlerde kullanılabilecek giysiler verilmiş ve “Mutlak sessizlik”emri verilmişti.Mürettebat,diğer denemelerde öngörülmemiş güçlükler ile karşılaşmıştı.Ayrıca onlar kutbun altında yalnız su olmadığını da görmüşler idi.Kutbun altından geçiş denemesi esnasında,yollarına engel olan yer dalgası ile karşılaşmışlar idi.25 m kalınlığında buz ve yer dalgası arasında sadece 10m. yer kalmıştı.

Prensip olarak Amerikan Deniz Kuvvetlerinin bütün denizaltı operasyonları gizli tutulmakta idi.

Nautilus’tan sonra,1958-1962 yılları arasında”Skate”,”Sargo” ve “Seadragon” adlı amerikan denizaltıları Kuzey kutbunun buzlu sularında aktif görev aldılar.SSCB de “Lekinsky Komsomol”adlı denizaltı ile 1962 yılında Kuzey Kutup denizinin haritasını çıkarmıştı.

Rus kutup araştırmacılarının anlattıklarına göre, onlara okulda Sibirya Gölü’nün dibinde büyük bir açıklık olduğu öğretilmektedir.

1967 ve 1968 yıllarındaki ESSA uydusundan çekilen 3 fotoğraf ve Ay misyonu sırasında Apollo 16 mürettebatı tarafından (1972) çekilen dördüncü dünya fotoğrafında, kutuplardaki başlığın olduğu iddia edilen yerde “daire biçimli açıklık” olduğu görülüyordu.

Amerikalı UFO araştırmacısı Ray Palmer, 1968 yılında “Flyin Saucers” dergisinde UFO’larla ilgili olmak şöyle diyordu;

“Dünya-dışı varlıklar tezini ispatlamak gittikçe zorlaşmaktadır. UFO’lar tarih öncesi zamanlardan beri gözlemlenmektedir. Dünyamızın dünya-dışı yaşam formlarını ilgilendiren tek gezegen olduğu iddiası inandırıcı değildir. O halde bu uçandairelerin dünyada üsleri olduğu ve eski bir dünya ırkının bu gemilerin mürettebatını oluşturduğunu kabul etmek, kozmik konsepte daha uygun düşer. Coğrafi açıdan bakıldığında da atmosferimizin Alfa Centauri’den çok daha yakın olduğu ortadadır.”

Palmer’e göre, UFO’larla eski efsanelerdeki “Oyuk Dünya” arasında bir bağlantı vardı. Palmer’in ESSA-7’nin çektiği “Kutuptaki Açıklık” fotoğrafı ile ilgili yorumu ise şöyleydi:

“UFO’lara ait bilgiler “Top-Secret” (Çok gizli) dosyalarda muhafaza ediliyorsa, o halde onların geldiği yer de “Top-Secret” (Çok gizli) olmalıdır. Bu sebepten, kutuptaki açıklık “Çok Gizli” tutulmaktadır. Askeri açıdan bu çok anlamlıdır, çünkü bu yerler meskûn ise, orada bulunan bir ırk bilimsel ve teknolojik açıdan bizden çok ileri seviyede olmalıdır.”

ESSA-7 uydusunun çektiği fotoğraf, İngiliz UFO-araştırmacısı Clancarty kontu Le Poer Trench (1911-1995) içinde kutup açıklıklarına delil olarak sayılmaktaydı.”

Agartha Koordinatları

Agartha nın girişleri olduğu söylenen koordinatlar

66 33′ 11.58″S, 99 50′ 17.86″E  ( Giriş 1 )

66 36′ 12.58″S, 99 43′ 12.72″E ( Giriş 2 )

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.